“Voeding: Datgene wat iemand moet eten om in leven en gezond te blijven. Dat is bv groente, fruit en noten. Alles wat nog meer naar binnen gewerkt wordt dat niet bedoeld is om in leven te blijven is geen voeding maar vulling” (bron:voedselencyclopedie.nl)
Een gezonde levensstijl gaat niet zonder een gezond voedingsplan. Dat begreep ik wel voor dat ik ging starten met De Afvalrace, maar wat dat precies in ging houden was nog de vraag. Krijgen we een streng dieet? Gaan we aan de shakes? Skippen we alle koolhydraten? Dat is toch hoe je afvalt?
FOOD APP
Hoe makkelijk blijkt het uiteindelijk allemaal te zijn… Er werd me niet gezegd wat ik wel en niet mocht, er was geen dieet. Aan de hand van je doel binnen 6 maanden af te vallen worden het aantal calorieën wat je per dag mag eten berekend. Wat je eet houd je bij in de food app.
Klinkt simpel.Tot nu toe is dat het eigenlijk ook wel voor me.
Elke dag hou ik het netjes bij. Hierdoor wordt je je heel bewust van de dingen die je eet. En van de foute dingen weet je eigenlijk al lang dat ze fout zijn. Het maken van gezonde keuzes gaat eigenlijk vanzelf. Zeker met het doel wat je voor ogen hebt. En soms verbaast het je dat iets wat je slecht lijkt toch best meevalt en je het gewoon een keer kan eten.
GOED TE DOEN
Waar ik verwacht had dat het aanpassen van je voeding best zwaar zou zijn, is het tot nu toe goed voor me te doen. Het zoeken naar de juiste verhoudingen tussen koolhydraten, eiwitten en vetten is nog wel af en toe een puzzel maar de puzzel komt steeds verder af. Van Enforce hebben we ook lijsten gehad met de goede en slechte voedingsmiddelen en op internet zijn ook een hoop lekkere variaties te vinden.
Elke dag start ik lekker met mijn brinta ontbijtje met banaan en rozijnen. Een goede tip van een medekandidaat. Ik kan ook gewoon lekker een boterhammen blijven eten en ik vind het leuk om nieuwe recepten uit te proberen voor het avondeten. En wat natuurlijk het allerbelangrijkste is: Het werkt!
Samen met 3x sporten en het aanpassen van mijn voeding verdwijnen de kilo’s in het juiste tempo.
I AM HAPPY!
Groetjes Stefanie