Afvalracer Ilona: Mentaal sterk blijven nu..

Ja, dat is denk ik het gedeelte dat nu komt. De “gemakkelijke” kilo’s zijn er nu wel zo’n beetje af, maar dan he.

Keihard zwoegen bij Enforce, wandelen in de buitenlucht, op mijn voeding letten, en dat soms voor een schrale 100 gram winst. Ik bekijk dat ook nog positief hoor, want eraf is eraf. Maar het wordt wel met de week zwaarder, ook in het hoofd.

En zeker daar gaat het soms alle kanten op. De ene dag eet ik iets lekkers (lees: ongezonds) en voel ik mij daar op zich content mee, maar een andere dag kan ik me daar úren lang ellendig over voelen. Menseigen denk ik, je wilt vooruitgang boeken en progressie maken als je ergens je best voor doet, maar in real life bestaat er geen wonderpil of een weegschaal die je voor de gek houdt. Gewoon dikke vette pech, op eigen kracht dit aangaan en eraan werken. Dagen, weken, maanden, misschien wel jaren en een prettig leven verder ermee.. zucht! Maar dat is wel mijn realiteit. Ik hoef maar ergens aan te ruiken of naar te kijken, en het zit al op m’n dijen. Dus eigenlijk wil je die progressie meteen zien, zo van; “Eey kijk mij, ik eet vandaag geen chocolade.. ben ik al dun?!”

Doelen stellen, daar zijn we mee gestart bij Enforce Middelburg, met trainer Joren. Blijf gefocust, blijf bewust, en maak het concreet voor jezelf. Soort van huiswerk, wie had dat nog gedacht. Mijn nieuwe doel was, maak een weekend korter en minder slecht, door één dag wat ongezonder te leven, ipv twee. Daar ging ik al de mist in, want wat is minder werd er geroepen naar me, maak het concreet! En hoe langer je er dan samen overpraat, hoe helderder het dan wordt en je denkt Ooh joh, doe ik even. Maar goed, Joren staat niet naast m’n snack la en zit ook niet in m’n koelkast met een afkeurend vingertje, dus eenmaal thuis sta je er weer alleen voor en moet je sterk blijven.

We gaan nu richting de helft van dit traject, en ik zal zeker nog tegenslagjes ervaren. Maar dat zal mij niet uit het veld slaan. Wat ik al beschreef in een eerdere blog, april zal geen eindstreep zijn voor mij, maar een tussenstation, naar een gezondere en fittere new me!
Want in 180 dagen kan ik zeker van A naar B, maar om te eindigen op Z heb ik meer tijd nodig. Ik wil absoluut geen jojo effect ervaren, dus dan maar liever af en toe toch dat stukje chocolade wat op m’n dijen vastkleeft, dan dat het te snel gaat.

Groetjes Ilona

Ilona wordt begeleid door de mastertrainers van Enforce Middelburg, De Afvalrace wordt gesponsord door New Care supplements

ILONA blog 6
Vragen over De Afvalrace? Neem contact op!